Kilo Verdiren 7 Yöntem

Kilo Verdiren 7 Yöntem

Hazır gıdaları az tüketin

Hazır gıdaların içerisinde ne olduğunu çoğumuz bilmiyoruz ve fazla tüketilmesi sonucunda kilo aldığımız kesin! Ne kadar çok doğal ürün tüketirsek sağlığımız ve kilo kontrolümüz için o kadar iyi olur.

Aspir Yağını deneyin

Bu yazı sağlıklı ve formda geçirmek istiyorsanız Aspir Yağı tercih edebilirsiniz. İçeriğindeki esansiyel doymamış yağ asitleri ile metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca, güçlü bir antioksidandır. Sabah akşam 1 çay kaşığı kadar içebilir veya salatalarınıza ekleyerek zayıflamanıza katkıda bulunabilirsiniz.

Hayatınızı hareketlendirin

Haftada en az 2-3 gün 40 dakika süren egzersizler sonucunda vücudunuz enerji harcar ve yağ kitlesi azalıp kas kitlesi artar. Sonucunda ise metabolizmanız hız kazanır ve daha fazla kalori harcarsınız.

Yiyecekleri çok yavaş tüketin

Yemek yemeye başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra beynimize, tokluk sinyalleri iletilmeye başlar. Eğer yemeğinizi yavaş yerseniz bu süreye uymuş olursunuz ve kilo kaybetmeye başlarsınız.

Glikoz/ Fruktoz şurubundan uzak durun

Araştırmalar, glikoz/ fruktoz şurubunun kişide tokluk hissini engellediği ve devamlı yeme ihtiyacı uyandırdığını ortaya çıkarmıştır. Dolayısıyla paketlerin üzerindeki etiketlerden içerisindekilere göz atmayı unutmayın!

Diyet içeceklerden uzak durun

Araştırmalar, yapay tatlandırıcıların, normal şekere göre çok daha zararlı olduğunu gösteriyor. Bu içecekler, bedenimizin kilo alım ayarlarıyla oynuyor onların gerçek şekermiş gibi algılanmasına ve daha çok istemesine neden oluyor. Mümkün olduğunca diyet içeceklerden ve asitli içeceklerden uzak durun.

Yatmadan 2 saat önce yemeyi bırakın

Yatmadan hemen önce atıştırmak daha fazla yağlanmaya yol açıyor. Bu nedenle yatmadan 2 saat önce yemeyi bırakın.