4 Günlük kısıtlamayla birlikte destek paketini açıklandı

4 Günlük kısıtlamayla birlikte destek paketini açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, sona erdi. Kabine toplantısı ardından Erdoğan açıklama yaptı. Sokağa çıkma yasağı ve kira müjdesi ile ilgili Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Düşürülen stopaj oranları devam edecek Türk lirası mevduat ve katılım hesaplarıyla ilgili faiz ve kar paylarındaki stopaj oranlarını düşürmüştük. Buna göre, stopaj oranları 6 aya kadar vadeli olan hesaplarda yüzde 15 yerine yüzde 5, bir yıla kadar vadeli olanlarda yüzde 12 yerine yüzde 3, bir yıl üzerinde olanlar için ise yüzde 10 yerine yüzde 0 olarak mart sonuna kadar uygulanmaya devam edecek.

Baskıların üstesinden gelmek için mücadele içindeyiz Türk ekonomisine faiz, enflasyon, kur sacayakları üzerinden kurulan baskıların ve maliyetlerin üstesinden gelmek için yoğun mücadele içindeyiz Üretim çeşitliliğimiz, lojistik imkanlarımız, güçlü tedarik zincirimiz, sunduğumuz teşvikler ve dinamik iş gücümüzle Türkiye’ye yatırım yapan herkesi memnun edecek seviyedeyiz.

Yeni müjdeler açıklandı

Tedbirlerin olumlu etkilerini görmeye başladık. Kurallara daha sıkı uyarak bu mücadeleyi başarıya ulaştırmak hepimiz için milli bir görevdir. Yıl sonuna kadar yüzde 20’den yüzde 10’a indirdiğimiz stopaj oranını 1 Haziran’a kadar uzatıyoruz. KDV indirimlerinin sürelerini de 1 Haziran’a kadar uzattık.

Esnafımıza kira desteği için hazırlıklara başladık. Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı Sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır. Esnafa kira desteği İş yeri kira olan esnafımıza üç ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız.