Bu Bankalardan Kredi Çekenlere Piyango Vurdu

Bu Bankalardan Kredi Çekenlere Piyango Vurdu

Milyonlarca vatandaşı sevince boğan emsal karar Ankara’dan geldi Rekabet Kurulu bu 12 bankanın 21.08.2007 ve 22.09.2011 tarihleri arasında kartel (uyumlu eylem/uzlaşma) oluşturduğunu tespit etmiştir. 12 banka hangi hizmetlerde kartel oluşturdular?

Rekabet Kurulu kararına göre, bu 12 banka mevduat (kamu bankaları için ayrıca kamu mevduatı), kredi ve kredi kartı hizmetlerinde kartel oluşturmuşlardır.

Eğer, 21.08.2007 ile 22.09.2011 tarihleri arasında bu 12 bankadan herhangi birisinden mevduat, kredi ve kredi kartı hizmeti almış iseniz, 3 kat tazminat davasını açma hakkını kazanmış olacaksınız.

12 bankaya karşı 3 kat tazminat (Kartel tazminatı) davası Akbank T.A.Ş. (AKBANK) Denizbank A.Ş. (DENİZBANK) Finans Bank A.Ş. (FİNANSBANK) HSBC Bank A.Ş. (HSBC) ING Bank A.Ş.(ING) Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB) Türkiye Garanti Bankası A.Ş. (GARANTİ), (Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.(GÖSAŞ) ve Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık A.Ş. (GKFD) Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKBANK) Türkiye İş Bankası A.Ş. (İŞ BANKASI) Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKIFBANK) Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKB) T.C. Ziraat Bankası A.Ş.(ZİRAAT)