K’orona v’irüsün ö’lümcül gücünü kaybedeceği tarih belli oldu

K’orona v’irüsün ö’lümcül gücünü kaybedeceği tarih belli oldu

K-1-9 ün *-l-ümcül gücünü kaybedeceği tarih belli oldu. K-1-9 a-şılarının dünya çapında uygulanmasına başlanması, normalleşme süreci tartışmalarını da yanı sıra getirdi. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’nün baş bilim insanı Dr. S-oumya S-waminathan’dan beklenenin tam tersi yönünde bir açıklama geldi.

CNBC’ye vermiş olduğu röportajda konuşan S-waminathan, geride bıraktığımız günlerde Birleşik Krallık’ta ortaya çıkan yeni K-1-9 türüne de ağırlık verdiklerini belirtirken, m-utasyona uğrayan K-1-9ün daha bulaşıcı olduğunun görüldüğünü ancak h-astalığın klinik ş-i-dd-etini artırdığını tespit etmediklerini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün baş bilim insanı S-oumya S-waminathan, güncel olarak onaylanan a-şıların v-ir-üsün m-utasyona uğramış yeni türünü kapsamayacağına inanmak için “hiçbir neden” olmadığını söylerken K-1-9 a-şısının nüfusların çoğuna uygulanmasının zaman alacağını ve bu nedenle önümüzdeki altı ay boyunca tetikle kalınması gerektiğini söyledi.

BELİRLİ BİR SEVİYEYE GELMEK 2021’İN SONUNU BULACAK

Dr. S-oumya S-waminathan, “Sonun başlangıcına yaklaşıyoruz, tünelin sonundaki ışığı görebiliriz” ifadelerini kullanırken “Ancak yine de geçmemiz gerekli olan bir tünel var ve önümüzdeki birkaç ay çok k-ritik olacak” biçiminde konuştu. S-waminathan, a-şıların öncelikle sav-unmasız ve büyük r-isk altında olan çok küçük bir grubu koruyacağını belirtti. Nüfusun geri kalanı kapsanmadan önce aylar geçeceğini söylerken “Bazı ülkelerde nüfus bağışıklığının belli bir seviyeye geldiğini görmeye başlamamız 2021’in sonuna kadar sürecek” dedi.