Koronavirüse Yakalandığını Açıklamıştı

Koronavirüse Yakalandığını Açıklamıştı

Ünlü sunucunun verdiği acı haber Türkiye’yi üzüntüye boğarken haberi alanlar hastaneye ve sunucunun evine akın etti.

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 olan ve yoğun bakıma kaldırılan İkbal Gürpınar bir süre önce babasını koronavirüsten kaybetmişti. Öte yandan ünlü sunucunun son durumunu da oğlu duyurdu.

Ünlü sunucunun annesi Neriman Dönmez koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Gürpınar’ın babası Murtaza Dönmez ve eniştesi de 2 ay önce koronavirüs sebebiyle vefat etmişti.

Gürpınar’ın oğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada kötü haberi şu sözlerle duyurdu: “Oğlu Alper Gürpınar olarak annemin sayfasından siz sevenlerini bilgilendirmek istedim. Canım anneannemiz Neriman Dönmez, Covid -19’dan dolayı Hakk’a yürüdü. Annem İkbal Gürpınar, bugün yoğun bakımdan normal servise çıktı, tedavisine orada devam edilecek.”

İkbal Gürpınar kimdir? Başarılı sunucu Gürpınar,4 Ekim 1969 tarihinde Kırıkkale’de dünyaya geldi. Kırıkkale İmam Hatip Ortaokulu, Çankaya Lisesi, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu.

Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapan Gürpınar, TRT Gap’ta çeşitli programlar sundu, 1998-2000 yılları arasında TRT’de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yürüttü.

2006 yılında ise Kanal D’de “İkbal’le Yaşama Dair” adlı programı sundu. Samanyolu TV’den aldığı teklifi değerlendirip çalışmaya başlamıştır.

“Yüzük Taşı”, “Mutluluk Oyunu” ve ardından “Kimse Yok Mu?” isimli programları da sunan başarılı isim, ardından Kanal 7’de yayınlanan “Hayatın İçinden” isimli programla ekrana geldi. “Kimse Yok mu?” ile birlikte olarak TRT’de “Gün Başlıyor” programını sundu.