Koronavirüsü yenen doktor “Mutlaka tüketin” dedi

Koronavirüsü yenen doktor “Mutlaka tüketin” dedi

Koronavirüs sürecinde maalesef bir çok sağlıkçımızı kaybettik. Koronavirüsle mücadele ederken bizler için en ön safta canları pahasına mücadele eden sağlıkçılarımızı, değerlerimizi kaybetmiş olmanın üzüntüsünü sürekli yaşıyoruz. Bu virüsle mücadele edip yenen doktorlarımız ise nasıl yendiklerini, neler yapmamız gerektiğini bizlere aktarıyor. Koronavirüsü yenerek taburcu olan Doç. Dr. Murat Hakan Terekeci, virüsü nasıl yendiğini ve bu zorlu süreci nasıl atlattığını “Mutlaka tüketmelisiniz” diyerek neler yapmamız, neler tüketmemiz gerektiğini bir bir anlattı.

Kovid-19 testi yaptırıp sonucunu beklemeden, akciğer tomografisi çektiren Doç. Dr. Murat Hakan Terekeci, tomografide koronavirüs belirtilerinin çıktığını ve bu sebeple ile sürüntü testini beklemeden hastanede tedavi altına alındığını dile getirdi.

Doç. Dr. Murat Hakan Terekeci koronavirüs testi yaptırıp pozitif olan vakalara tedavi süreci içerisinde kullanmaları adına bazı öneriler verdi ve şu sözleri aktardı:

“Özellikle sineol ve karvakrol dediğim kekik esanslı standardize olan ürünler kullanılabilir. Etkin maddesi kurkumin olan zerdeçal kullanılabilir. Özellikle akciğer tutunumunun tedavisinde ve bağışıklık sisteminin dengelenmesinde kullanılabilir. Bir de deve dikeni tohumunun özü var. Onu da özellikle akciğer ve karaciğerdeki zatürre lezyonlarının iyileşmesi tedavisinde kullanılabilir. Zerdeçalı günlük bir tatlı kaşığı yemeklerde kullanabilir. O şekilde acı olduğu düşünülüyorsa eczanelerden zerdeçal ürünü alınabilir.” İfadelerini aktardı.