Müjde geldi Herkes gidip alsın

Müjde geldi Herkes gidip alsın

Türkiye Cumhuriyeti’nde, Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine aylık bazda yardım parası veren kurumlardan birisidir. Kuruma başvuruların ardından incelemeler yapılmakta sonrasında ihtiyaç sahibi olan aileler değerlendirmeler neticesinde aylık olarak 967 Lira babında bir aylık yardım almaktadır. Gerekli şartlar ve sizler bu şartları sağlıyor musunuz, başvurular nasıl yapılmaktadır gibi soruların cevabını sizler için derledik.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Kurumca aktarılan bilgilendirme kapsamınca muhtaç aylığı ödemelerinin annesi veya babası olmayan muhtaç çocuklarla %40 ve üzerinde engelli olan ihtiyaç sahiplerine yapıldığı bildirildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce bu yardım dışında yetim ve muhtaçlık düzeyinde ilkokul, ortaokul, lise ve yükseköğrenim öğrencisi olanlara eğitim yardımı hizmeti, yetim ve engelli kişilere muhtaç aylığı hizmeti, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara kuru gıda ve sıcak yemek hizmeti verilmektedir.

Belirlenen şartları uyan kişiler kendi şehirlerinde yer alan Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapabilirler. Aynı zamanda kurum, posta yoluyla da başvuruları değerlendirmektedir. Muhtaç aylığı veya engelli aylığı için kurumun talep ettiği belgeleri de hazırlamalısınız.

2020 itibariyle muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 967,07 TL ödeme gerçekleştirilmektedir. Aylık yardım parası alan kişilerin vefat etmesi ve muhtaçlık durumunun ortadan kalkması halinde yardım parasının kesintisi de söz konusu bir durumdur.