OKULLAR TAMAMEN NE ZAMAN AÇILIYOR BAKAN AÇIKLAMA YAPTI

OKULLAR TAMAMEN NE ZAMAN AÇILIYOR BAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Okulların tamamının yüz yüze eğitime bașlayıp bașlamayacağı merak edilirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika açıklaması geldi.Bakan Selçuk, salgın vakalarının ve salgının son durumuna göre, olușabilecek riskler de göz önünde bulundurularak Cumhurbașkanlığı’nda yapılacak olan toplantının ardından yeni kararların açıklanabileceğinin sinyalini verdi.

İlkokul 2,3,4 ve Ortaokul 5,6,7,8. sınıflar okula bașlayacak mı? merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yașanan sel afetinin ardından Giresun’un Dereli ilçesinde incelemelerde bulundu. Burada yüz yüze eğitim-öğretime bașlayan Șehit Yüzbașı İsmail Hakkı Öztopal İlkokulunu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar

KARARLAR ALMAYI UMUT EDİYORUZ
Son dakika: Okulların açılmamasıyla ilgili olușan eğitim ve öğrenme kayıplarının uzun vadede tahribata yol açabileceğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yüz yüze eğitimin bașlamasının ikinci haftasında da Giresun’da olmak istedik. Biz emin olunsungün gün takip ediyoruz. Ne tür durumlar söz konusu, neler yașıyoruz? Șunu açık söyleyeyim ki her șey güzel gidiyor.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Tek tük problemler olușmasına rağmen krize müdahale ekiplerimizle müdahale ediyoruz.
dedi.”

OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ YENİ KARARLAR GELEBİLİR
Okullar açılacak mı diye merak edilirken Bakan Selçuk konuyla ilgili olarak Kabine Toplantısı’nı ișaret ederek “Önümüzdeki süreçte Cumhurbașkanımızın bașkanlığında yapılacak toplantı sonrasında ortaya konulacak yol haritası olacak. Düșündüğümüzde bizim Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevimiz okulları açmak, açık tutmak. Okulların açılmasıyla ilgili șartları izleyerek, duruma bakarak, salgının seyrini takip ederek çalıșmalarımızı….

Bu anlamda okulların açılmasıyla ilgili dahaileri așamalarda kararlar almayı umut ediyoruz çünkü okulların açılmamasıyla ilgili olușan eğitim ve öğrenme kayıpları uzun vadede tahribatlara yol açabilir. Bugünde
Dereli’de bir okuldayız. Her șeyin yolunda gittiğini görüyoruz. Önümüzdeki süreç tedbirler alarak, okulların açılması için gereken çalıșmaları yapmak” açıklamasında bulundu.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dereli’de okul ziyaretinin ardından Giresun’a döndü.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Bakan Ziya Selçuk, daha önce de șu açıklamalarda bulunmuștu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamanın devamında bazı Avrupa Ülkelerinde okulların açıldığını belirterek “ Bu da bir tercih Türkiye
ile benzer koșullara sahip ülkelerin yaptığı gibi tamamını hemen alalım istemiyoruz.” dedi. Kontrollü ve așamalı okulların açılmasını istediklerini belirten Selçuk “ sınıf sınıf gidelim istiyoruz. Herhangi bir risk istemiyoruz.” dedi.