SINAVLARIN YÜZ YÜZE YAPILACAĞI TARİH AÇIKLANDI

SINAVLARIN YÜZ YÜZE YAPILACAĞI TARİH AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla illere gönderilen genelgede, 4 Ocak’a kadar yüz yüze ya da uzaktan olmak üzere hiçbir sınavın yapılmayacağı bildirildi. 4 Ocak tarihinden sonra ise sınavların okul ortamında yüz yüze yapılması düşünülüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 81 ile ‘Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi’ konulu genelge gönderilerek, uzaktan eğitim faaliyetlerinin nasıl yürütüleceğine ilişkin ayrıntılar iletildi.

Genelgede, tüm ülkelerde olduğu gibi mevsim koşullarının da etkisiyle artan K-1-9 s-algını sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nda alınan karar gereği, fotoğrafı ve özel örgün eğitimle hayat boyu öğrenme kurumlarındaki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım ile 4 Ocak arasında uzaktan eğitim yolu ile devam edileceği belirtildi.

4 OCAK’TAN SONRA SINAVLARIN YÜZ YÜZE YAPILMASI PLANLANIYOR
Genelgede, sınavlar konusuna da açıklık getirilirken, “4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze ya da uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların, ilgi ve yazılarda belirtilen ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Ancak 04 Ocak 2021 tarihinden sonra ölçme ve değerlendirme çalışmaları ile alakalı hususlar s-a-lgın sürecinin seyrine göre değerlendirilerek ayrıca duyurulacaktır” söylendi.