Tam Ölçülü Tramisu

Tam Ölçülü Tramisu

Tam Ölçülü Tramisu

@neslinin_mutfagi_/ teşekkürler
Malzemeler
1 paket kedidili
Kreması İçin;
3 su bardağı süt
3 yumurta
3 tepeleme yemek kaşığı un
2 paket vanilya
1 su bardağı şeker
1 paket labne (200 gr)
Kedidilini Islatmak İçin;
1 paket nescafe 3’ü 1 arada
1 çay bardağı ılık süt
1 çay bardağı ılık su
Üzerine ;
1 yemek kaşığı kakao

Hazırlanışı
Krema için tencereye yumurtalar ve şeker eklenip iyice çırpılır. Süt ve un eklenip pürüzsüz olana dek çırpılır. Orta ateşe konulup devamlı çırparak koyulaşıp göz olana kadar pişirilir. Ocaktan alınıp vanilyalar eklenip çırpılır. Kabuk tutmaması için ara çırparak ılıtılır. Sonra labne eklenip mikserle pürüzsüz olana dek çırpılır. .
Derin bir tabakta ılık süt, ılık su ve nescafe eritilir. Kullanacağınız kalıp streç ile kapanır. Kalıbın tabanına ile önce kremadan ince bir katman gezdirilir. Ardından kedidilleri arkali önlü nescafeli karışıma bandırılıp boşluk kalmayacak şekilde kalıba uygun şekilde dizilir. Bandırılıp çekilir fazla tutmayın içinde cıvık olmasın merak etmeyin yumuşacık oluyor ? Tekrar krema tekrar kedidili şeklinde en son

krema olacak şekilde tamamlanır. Streç ile üzeri kapatılıp en az 7- 8 saat dolapta dinlendirilir. Süre sonunda üzerindeki streç açılır ve servis tabağına ters çevrilip üzerindeki streçler alınır. Minik süzgeç ile üzerine bolca kakao serpilip istenilen şekilde süslenip dolaba kaldırılır istenilen zamanda dilimlenerek servis edilir ???
Not: Yumurta kokusu asla olmuyor. Neskafe baskın seviyorum ondan genelde 1.5 pk koyuyorum ? Tarifi kuplarda da yapabilirsiniz nefis oluyor?