TAYYİP ERDOĞAN TALİMATI VERDİ! Tamamen Yasaklandı!

TAYYİP ERDOĞAN TALİMATI VERDİ! Tamamen Yasaklandı!

4 ülkeden Türkiye’ye uçuşlar durdurulduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan Türkiye’ye uçuşlarda geçici durdurma kararının alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan Türkiye’ye uçuşlarda geçici durdurma kararının alındığını bildirdi. Bakan Koca, Twitter hesabından, “Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir.Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır” bilgisini verdi.

HIZLA YAYILIYOR! MUTASYONA UĞRAYAN VİRÜS 4 ÜLKEDE DAHA GÖRÜLDÜ Son dakika haberi… Dünya koronavirüsle mücadelede aşının bulunmasıyla umutlanırken, Birleşik Krallık’tan gelen ‘mutasyon’ haberi dünya medyasının gündemine oturmuş durumda. Avrupa ülkeleri Britanya ile uçuşları askıya alırken, en az dört ülkede daha mutasyona uğrayan koronavirüs vakası tespit edildi. Birleşik Krallık’tan gelen koronavirüs tablosu ise durumun vahametini ortaya koydu.

SON DAKİKA: UÇUŞLAR DURDURULUYOR Mutasyan geçiren ve hızla yayınlan koronavirüs nedeniyle Hollanda ve Belçika, Birleşik Krallık ile yapılacak tüm uçuşları askıya aldı. Bulgaristan, İtalya, İrlanda ve Fransa da İngiltere ile ulaşımı geçici olarak durdurdu. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkede henüz yeni tür (mutasyana uğrayan) koronavirüs görülmediğini belirterek, İngiltere’nin yanı sıra Güney Afrika ile de seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

Almanya, kargo uçakları dışında İngiltere’den gelen uçakların inişine izin vermeyecek. Fransa Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamada, mal taşımacılığı da dahil olmak üzere hava, kara, deniz ve demiryoluyla İngiltere’den yapılan tüm seyahatlerin bu gece yarısı itibarıyla 48 süresince durdurulacağı belirtildi. Ülkelerin İngiltere ile ulaşım ve seyahate yönelik yasakları ise kısa süreli olarak planlanmış durumda. Kararın tüm Avrupa Birliği (AB) ülkelerine yayılması bekleniyor. AB ülkeleri ortak bir yanıt için yarın bir toplantı gerçekleştirecek. Koronavirüsün mutasyona uğrayan yeni türü, İngiltere’nin başkenti Londra ve ülkenin güneydoğusunda hızla yayıldı.